• Data wydarzenia do
  • Organizator Stowarzyszenie Sursum Corda
  • Kategoria Inne
  • Miejsce MAŁOPOLSKIE

Serdecznie zapraszamy wszystkich koordynatorów i organizatorów wolontariatu z Małopolski na bezpłatne szkolenia wzmacniające rozwój kompetencji przydatnych w pracy z wolontariuszami.

Terminy i tematy:

  • SZKOLENIE STACJONARNE:

12.10. w godz. 9:30 – 14:30, szkolenie stacjonarne w Krakowie, ul. Św. Filipa 23 „Podstawy współpracy z wolontariuszami”

  • SZKOLENIA ONLINE:

część I: 17.10. w godz. 16:30 - 19:00 „Feedback i motywowanie wolontariuszy”,

część II: 29.10. w godz. 17:30 - 19:00 „ Zarządzanie stresem, dbanie o swój dobrostan”

Informacje szczegółowe nt. szkoleń poniżej.

Koszt:
- Bezpłatnie
- Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy!

Dodatkowo:
- certyfikat potwierdzający udział w spotkaniach,
- poczęstunek – w przypadku spotkania stacjonarnego w Krakowie.

Szkolenie dla Koordynatorów Wolontariatu - "Podstawy współpracy z wolontariuszami"

Chcesz, aby Twoja organizacja, szkoła, instytucja rozwijała się jeszcze szybciej? Szukałeś do tej pory wolontariuszy, ale bezskutecznie? A może chcesz wiedzieć, jak zgodnie z prawem współpracować z wolontariuszami, jak ich motywować i nagradzać?

Tematyka szkolenia:
- weryfikacja potrzeb organizacji/ instytucji w zakresie wolontariatu,
- w jaki sposób krok po kroku rozpocząć współpracę z wolontariuszami,
- jak przygotować zespół organizacji do współpracy z wolontariuszami,
- jak przygotować proces rekrutacji i edukacji wolontariuszy,
- co motywuje wolontariuszy, jak ich nagradzać,
- jak zgodnie z prawem zaangażować wolontariusza,
- czym jest i jak działa Korpus Solidarności.

Prowadzący:
Damian Zegadło - szkoleniowiec KS. pedagog, trener szkoleń miękkich, animator projektów społecznych, koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach z dziesięcioletnim stażem pracy,

Zapisy: https://forms.office.com/e/9FB1q6HcvF

Część I - „Feedback i motywowanie wolontariuszy”:
· Jak przekazywać jasny, zrozumiały i empatyczny feedback dostosowany do potrzeb wolontariuszy?  · Jak skutecznie udzielać informacji zwrotnej, aby zwiększać motywację i zaangażowanie wolontariuszy, co pozytywnie wpływa na efektywność zespołu? · Jak doceniać wysiłki i jednocześnie wskazywać obszary do poprawy w sposób wspierający?  · Jak wspierać wolontariuszy w odkrywaniu i wykorzystywaniu ich talentów?

Część II - „ Zarządzanie stresem, dbanie o swój dobrostan”:
· skuteczne techniki zarządzania stresem, co pozwoli lepiej radzić sobie w emocjonalnie i psychicznie obciążających sytuacjach, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym, · techniki samoregulacji, które pomogą Ci kontrolować emocje oraz poprawić koncentrację i efektywność, · techniki relaksacyjne, które wspierają redukcję napięcia i stresu oraz sposoby wprowadzania tych praktyk do swojego codziennego życia, · jak współpracować z naturalnymi procesami w mózgu, aby zadbać o swój dobrostan psycho-fizyczny.

Prowadzący: Anna Bonk - coach, trener rozwoju, magister fizjoterapii. W ciągu 3 lat zrealizowała ponad 80 przemówień publicznych oraz warsztatów rozwojowych dla ponad 6000 uczestników, w tym młodzieży. Zawodowo strateg kreatywny komunikacji i promocji projektów w social mediach. Od wielu lat związana z sektorem organizacji pozarządowych – zaczynała jako wolontariuszka, następnie pełniła role koordynatora wolontariatu, a później zawodowo zajmowała się tworzeniem i realizacją projektów.

Zapisy: https://forms.office.com/e/eM69aEKmPC

 

Osoba do kontaktu:
Anna Gądek
wolontariat@sc.org.pl
tel. 690 648 668


Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.